Repertoár

Náš repertoár postupně rozšiřujeme. Některé z her mimo aktuální program lze po dohodě secvičit a reprízovat. Doufáme, že se na nás přijdete podívat a těšíme se na vás!

Cesta kolem vesnice za 7 dní

HRAJEME

Původní loutková pohádka, pro nejmenší diváky.

Co se stane když myšky náhle přijdou o ředitele své myší školy? Některé by možná měly radost a začaly si užívat nekonečné prázdniny. Ale ty naše? Kdepak! Touží po vzdělání a tak se vydají hledat náhradu. Najdou tu pravou? Dozvíte se v naší loutkové pohádce.

Kde se bere moudrost

HRAJEME

Původní loutková pohádka.

Pohádku napsala naše herečka Silvie Friedmanová a písničky zhudebnil další náš herec Honza Friedman.  Loutky vyřezal Jiří Olšanský, scénu vytvořila Jana Ševčíková.

A o čem naše pohádka je?

Slyšeli jste už někdy o tom, že by se nějaký princ jmenoval Banán? Že ne? V naší pohádce si princezna Zlatovláska prince Banána nechce za žádnou cenu vzít. Jak to dopadne, když se do toho zamotá Kašpárek a děd Vševěd…. Bude nakonec veselka, nebo nebude? A kde se vlastně bere moudrost? Dozvíte se na našem představení.

Začarované prase

HRAJEME

Původní loutková pohádka

Interaktivní pohádka o 3 jednáních pro děti cca od 3 let, kterou napsal pan Jiří Olšanský. Dokonce k představení složil i text písně, ke které složil hudbu Adam Friedman.

Pohádek o Kašpárkovi je spousta. Ale takovou, jakou hrajeme my, jste ještě určitě neviděli. Kašpárkovi se v ní zpočátku moc nedaří, ale i tak nakonec zažije velké dobrodružství. Setká se při něm s prasetem, které není tak docela prase, významnou úlohu sehraje čarodějnice…. a víc už neprozradíme!

Přijďte se podívat sami, jak to s naším Kašpárkem a prasátkem celé bylo.

Strašlivý holičský příběh

AKTUÁLNĚ NENÍ V PROGRAMU

Oprášili jsme loutky z naší úplně první hry a nacvičili jsme hru Král Lávra tak trochu v jiném,  originálním podání, kde hlavní roli převzal Kat.

Myší válka

AKTUÁLNĚ NENÍ V PROGRAMU

Původní loutková pohádka.

Pohádku napsal Jiří Olšanský a také vyrobil nádherné loutky myšek. Pohádku doprovází na míru složený hudební doprovod z dílny divadla.

Proslulá hra ve zcela novém kabátě! Lépe by to nenapsal ani samotný William Shakesýr 🙂
Dovolili jsme si převyprávět klasický příběh Romea a Julie. Přijďte se podívat na myšičku Júlinku a myšáka Romulína a souboj mezi znepřátelenými rody myší.

Král Lávra

AKTUÁLNĚ NENÍ V PROGRAMU

Loutková hra o 3 jednáních na motivy známé básně Karla Havlíčka Borovského.

Příběh o králi, který byl velice oblíbený a chytrý, ale trochu zvláštní. Nechával se holit a stříhat pouze jednou v roce a pokaždé nechal holiče, který ho stříhal, popravit. Jednoho dne si vylosoval povinnost oholit krále mladý Kukulín. Poté, co odvedl svoji práci, byl jako všichni před ním poslán na popraviště…..

Pokud jste zvědaví, jak to s Kukulínem nakonec dopadlo, přijďte se podívat na některé naše přestavení.